O mnie

Z zawodu jestem radcą prawnym, działającym we własnej kancelarii specjalizującej się w obsłudze prawnej trzeciego sektora i ekonomii społecznej. Dodatkowo zajmuję doradztwem biznesowym w dziedzinie strategii i zarządzania podmiotami w powyższych obszarach. Z NGO jestem związany również  jako menedżer fundacji, dzięki czemu praktyczny wymiar prawa nie jest mi obcy.

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (broniąc pracę magisterską na temat ekonomii społecznej) oraz historię na Wydziale Nauk Społecznych tego samego Uniwersytetu. W 2016 roku ukończyłem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, zakończoną zdanym egzaminem radcowskim i uzyskaniem tytułu zawodowego radcy prawnego. Od 2017 roku świadczę usługi prawne w ramach własnej kancelarii radcy prawnego.

Od 2010 roku zarządzam Fundacją Europejskich Inicjatyw na Śląsku, której jestem współtwórcą i fundatorem. Organizacja zajmuje się aktywizacją społeczną młodzieży i upowszechnianiem narzędzi ekonomii społecznej
w lokalnym środowisku. Obecnie pełnię funkcję prezesa zarządu.

Stale współpracuję z kilkoma innymi organizacjami pozarządowymi w zakresie usług prawnych, marketingu i wdrażania nowoczesnych strategii rozwoju. Prowadzę szkolenia z różnych aspektów ekonomii społecznej i prawa, w tym także o charakterze międzynarodowym. W ramach projektu Future Economy in Society współtworzyłem sieć kontaktów organizacji zajmujących się ekonomią społeczną w Europie. W zakresie zarządzania, koordynowałem kilkanaście międzynarodowych projektów spotkań młodzieżowych, szkoleń
i tworzenia sieci.

W 2016 roku ukończyłem kurs na University of Leeds, w zakresie wdrażania nowoczesnych technologii w edukacji (blended learning) i tworzenia VLE (Virtual Learning Environment).